Wiele osób poszukuje możliwości pomnażania swojego kapitału. Jedną z możliwości jest inwestowanie w opcje cyfrowe inaczej opcje binarne. Na czym to polega? W skrócie chodzi o spekulowanie czy cena danego aktywa ulegnie zmianie. Rozróżniamy cztery rodzaje opcji cyfrowych, pierwszy to High/Low gdzie spekulujemy czy cena wzrośnie czy zmaleje w określonym przedziale czasowym. Jest to najbardziej popularny rodzaj opcji binarnych. Drugi to Touch/No touch i w tym przypadku próbujemy przewidzieć czy cena osiągnie czy też nie określony poziom.

Jak zarabiać na opcjach – opcje cyfrowe

Trzeci rodzaj nazywa się Boundary- określamy czy cena aktywa pozostanie w podanym zakresie, czy poza nim. Czwarty rodzaj to opcje krótkoterminowe będące wariacją na temat opcji High/Low, różnica polega na tym że czas zakończenia opcji wynosi 30 sekund do 5 minut.
Pozostaje pytanie jak zarabiać na opcjach. Przykładowi brokerzy opcji binarnych to Betwinfx, ETX Capital czy OptionWeb. Oczywiście rynek ten ciągle się rozwija i pojawiają się nowe platformy. Zanim wybierzemy którąś warto jednak dokładnie zapoznać się z opiniami, ponieważ istnieje ryzyko że natkniemy się na fałszywego brokera i stracimy zainwestowane pieniądze. Kolejnym czynnikiem który może pomóc nam wybrać gdzie zacząć jest kwota depozytu minimalnego- im niższa tym mniejsze ryzyko ponosimy. No i na koniec warto zapoznać się ze strategiami handlu opcjami cyfrowymi, w ten sposób zwiększymy swoją szansę na zyski.