Kosmetyki mineralne stają się coraz bardziej popularne. Choć nieco droższe od ich syntetycznych odpowiedników, są odpowiedzią na coraz większe potrzeby Polek w zakresie zdrowego i naturalnego makijażu.

Kosmetyki mineralne – największe zalety

Kosmetyki mineralne to przede wszystkim pudry, podkłady i cienie do powiek. Ich największą zaletą jest wykorzystanie naturalnych składników, dzięki czemu kosmetyki te są lekkie i trwałe. Nie obciążają skóry oraz w dużo mniejszym stopniu zapychają pory. Sprawdzają się u osób, które borykają się ze skórą bardzo wrażliwą, skłonną do podrażnień czy jednostkami chorobowymi, takimi jak trądzik bądź zapalenie skóry.

Kosmetyki mineralne idealne na wiosnę

Lekka konsystencja kosmetyków mineralnych sprawia, że to produkty idealne na wiosnę i lato. Są łagodne i zapobiegają podrażnieniom, dodatkowo ich hypoalergiczna struktura nie zapycha skóry, która może “oddychać”, nawet przy wysokich temperaturach. Mineralne składniki doskonale wchłaniają sebum, przez co nawet pielęgnacja bardzo tłustej i wymagającej cery, latem staje się prostsza i bardziej skuteczna.