Ci, którzy biorą w banku pożyczkę na zakup nieruchomości dzielą się na tych, którzy chcą ją jak najszybciej spłacić i na tych, którzy… chcą korzystać z dobrodziejstwa pożyczki na mieszkanie i spłacić ją zgodnie z harmonogramem. Każda opcja ma oczywiście swoich zwolenników i przeciwników.

 

Ci z nas, którzy chcą prędko spłacić kredyt hipoteczny, na pewno wcześniej osiągną wolność finansową, ale.. czyż nie dorobią się w ten sposób więcej zmarszczek i siwych włosów? Taka wczesna nadpłata pożyczki wymaga przecież dodatkowego nakładu pracy i wielu wyrzeczeń! Trudno również nie zwątpić w którymś momencie – czy było warto? Ci z nas, którzy wolą życie z harmonogramem, jaki wyznacza kredyt, hipoteczny zwłaszcza, będą musieli nauczyć się z nim żyć na długie lata i to… nie tylko te tłuste, ale i te chude!

 

Nie zawsze przecież możemy być w tak dobrej sytuacji finansowej, jak w tej, w której przyznano nam kredyt. Ci drudzy jednak z pewnością będą żyli z kredytem radośniej, ponieważ będą się nim cieszyć i nie zamienią swojego życia w pasmo wyrzeczeń, jakie niekiedy może przybrać pożyczka o nazwie kredyt. Hipoteczny, czyli czasami długowieczny.