Jak rozpoznać, czy Twój szef kłamie?

Niektóre osoby znalazły się w takiej sytuacji, że nie mogą uwierzyć, że osoba, która z nimi pracuje, kłamie. Może wydaje Ci się, że kłamie ze względu na swój wygląd, a może kryje się za tym jakiś ukryty motyw.

Cóż, nie ma się czym martwić, jeśli uda Ci się ją złapać na gorącym uczynku. Ale skąd możesz wiedzieć, że Twój szef kłamie? Musisz spróbować kilku rzeczy, aby dowiedzieć się, czy naprawdę kłamie, czy nie.

1. On/ona nie boi się

W większości przypadków osoba, która kłamie, okazuje przed Tobą strach. Będzie starała się ukryć swoje emocje i sprawiać wrażenie spokojnej. Jeśli jednak nie jest przestraszona, czas działać.

2. Chce coś ukryć.

Jeśli jesteś u władzy, masz prawo wiedzieć o wszystkim, co dzieje się w organizacji. Musisz wiedzieć, jak jesteś traktowany i czy otrzymujesz sprawiedliwy podział obowiązków, czy nie.

Jeśli więc szef chce coś zatuszować, będzie próbował pozbyć się odpowiedzialności.

3. Nie potrafi zachować prostej twarzy

Ludzie, którzy kłamią, zazwyczaj muszą udawać emocje, ale jeśli Twój szef próbuje kłamać, nie będzie w stanie zachować tego samego uśmiechu ani udawać emocji.

4. Staje się defensywny

Jeśli ktoś Cię o coś oskarża i nie chcesz się z tym pogodzić, pokażesz swoje emocje, wpadając w złość. Jeśli jednak twój szef zachowuje się defensywnie, jesteś pewien, że coś ukrywa.

Wnioski:

Znając powyższe punkty, można łatwo ustalić, czy szef kłamie, czy nie. Mam nadzieję, że nie zostaniesz przyłapany, jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, ale pamiętaj, że jest to tylko wskazówka, jak dowiedzieć się, czy szef kłamie, czy nie.