Jeżeli prowadzisz swoją firmę lub działalność gospodarczą o jednoosobowym charakterze, koniecznie powinieneś mieć konto firmowe. Na to konto będą wpływały pieniądze od Twoich kontrahentów, klientów, a także będziesz z tego konta opłacał wszelkie rachunki i należności do Urzędu Skarbowego oraz zapłacisz składki ZUS. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kontach firmowych, aby wybrać te, które najbardziej Ci odpowiada!

Konta firmowe za darmo – co to znaczy i jakie masz z tego korzyści?

Banki konkurują o klientów, którzy obracają większą gotówką. Nie ma w tym nic dziwnego! Jest to zrozumiałe działanie, nastawione na zysk, dlatego w różnych ofertach bankowych znajdziesz bardzo korzystne warunki dla siebie. Jednym z plusów prowadzenia konta firmowego jest to, że nie płaci się za nie. Banki kuszą darmowym prowadzeniem konta firmowego. Warunki są jasne: jeśli aktywnie korzystasz z takiego konta, opłacasz z niego ZUS lub należności do urzędu skarbowego – wówczas taka oferta jest w zasięgu Twoich możliwości. Kolejnym, bardzo ważnym warunkiem, który Twoja firma musi spełnić, aby nie ponosić kosztów z tytułu prowadzenia darmowego konta firmowego, są wpływy opiewające na kwotę wysokości przynajmniej dwóch, trzech tysięcy złotych miesięcznie.

Wygodne aplikacje do konta firmowego – same plusy dla przedsiębiorców!

Jeżeli masz konto firmowe i jesteś klientem banku, możesz skorzystać z wygodnej i praktycznej aplikacji bankowej. Dzięki temu, po zalogowaniu się dostajesz dostęp do finansów firmowych, ale również osobistych. Będziesz mógł mieć również wszystkie faktury w jednym miejscu, a także będziesz mógł sprzedać lub kupić dowolną walutę w kantorze online. Jeśli prowadzisz własną działalność jednoosobową, pamiętaj, aby poważnie traktować swoje konto firmowe. W innym wypadku szybko utracisz płynność finansową, zwłaszcza, gdy konto firmowe traktujesz, tak jakby było to konto osobiste. Gdy jesteś świeżo upieczonym przedsiębiorcą, musisz narzucić sobie dyscyplinę – po okresach ulg podatkowych, będziesz musiał płacić całość należnego podatku, dlatego miej w zapasie trochę gotówki na swoim koncie firmowym.