Jeździki to prawdziwy hit wśród zabawek dla najmłodszych ostatnich lat. Łączy w sobie elementy sensualne, z zabawką i pomocą w nauce chodzenia. Czy warto z niego korzystać i jaki model będzie najlepszy dla naszego dziecka?

Nawiązanie do klasyki czy jeździk Bobby Car? Jakie są zalety jeździków

Kiedy nasze dziecko stawia pierwsze, niepewne jeszcze kroki lub gdy chcemy zachęcić je do samodzielnego chodzenia, warto zastanowić się nad zakupem jeździka. Istnieje wiele modeli, wykonanych zazwyczaj z drewna lub tworzyw sztucznych, w atrakcyjnych dla malucha kształtach (np. w formie walizki lub Big Bobby Car). Zachęcają dziecko do podejścia do zabawki, oparcia się na niej i przemieszczania się po pomieszczeniu popychając ją. Dzięki niej maluch zyskuje stabilny punkt podparcia oraz może sprawniej ćwiczyć nową umiejętność przemieszczania się. Ponadto zaopatrzenie jeździków w siedzisko powoduje, że umieszczone na nim dziecko porusza się w pełni sprawnie po mieszkaniu, dodatkowo ćwicząc równowagę, koordynację i orientację w przestrzeni.

Jaki model wybrać? Walizkę czy Big Bobby Car?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest jakość wykonania – czy na zabawce nie ma żadnych skaz ani niedoskonałości. Ponadto sprawdźmy, czy jest ona w pełni stabilna. Jeśli ma stanowić podparcie dla naszego dziecka, musi spełniać najwyższe normy. Zwróćmy też uwagę na kształt i preferencję naszego małego obieżyświata. Nawet najmłodsi mają już swój gust. Jedno dziecko chętniej wykorzysta jeździk Bobby Car, inne będzie wolało drewnianego konika. Dajmy mu wybrać i decydować o sobie od najmłodszych chwil.