Istnieje wiele zabawek, które mają wspierać rozwój motoryczny dziecka. Jedną z nich są bardzo ostatnio popularne jeździki. Czy warto inwestować w tego typu produkty? Czy są bezpieczne dla dzieci i jaki najlepiej wybrać?

Do czego służy jeździk?

Jeździki, zarówno klasyczne, jak i na przykład walizka jeździk służą wspieraniu nauce chodzenia lub wspieraniu dziecka, jeśli jeszcze nie chodzi zbyt stabilnie. Może ono do niej podejść, oprzeć się, potraktować jako podpórkę i przesuwając się razem z nią, stawiać dalsze kroki. Zabawka stabilizuje kroki i daje punkt oparcia, ograniczając upadki. Dodatkowo można na niej usiąść i przemieszczać się po pomieszczeniu w znacznie szybszy i sprawniejszy sposób. Pomaga on w utrzymywaniu równowagi i zdobywaniu kolejnych zdolności – orientacji w przestrzeni czy koncentracji.

Jeździk klasyczny czy walizka jeździk? Jaki model wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów i kształtów produktów. Najczęściej są wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego. Warto przede wszystkim sprawdzić, czy zabawka jest stabilna i dopasowana wielkością do naszej pociechy. Zwróćmy również uwagę na upodobania dziecka. Jeśli ma korzystać z zabawki niech będzie w jego ukochanym kolorze lub ma zamontowane elementy, które przykują jego uwagę.