Piaskownica to jedno z miejsc do zabawy, które przyciąga dzieci. Pomaga w zdobywaniu nowych umiejętności manualnych oraz kreatywności, a poza tym wzmacnia relacje społeczne. Od lat to najlepsze miejsce integracji dla maluchów. Jakie piaskownice są najlepsze? Czy warto postawić na klasyczne rozwiązanie, czy lepsza będzie piaskownica modułowa?

Tradycyjne piaskownice z drewna lub tworzywa

Niemal każdy z rodziców pamięta z czasów swojego dzieciństwa widok tej konstrukcji w ogrodzie lub na pobliskim placu zabaw. Zazwyczaj wykonana z desek, prostokątna lub kwadratowa mogła pomieścić przynajmniej kilka osób. Obecnie zmieniły się zdecydowanie możliwości technologiczne. Najczęściej piaskownice są wykonywane z tworzywa sztucznego – znacznie lżejszego i łatwiejszego w utrzymaniu czystości niż drewno. Dodatkowo modele wykonane z tego surowca można w prosty sposób przestawiać w inne miejsce – opróżnienie ich i oczyszczenie zajmuje raptem kilka minut.

Piaskownica modułowa

Piaskownice przystosowane do łączenia z innymi elementami i kształtowania większych placów zabaw, są ostatnio ciekawą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Można pomyśleć o dodaniu innych zabawek, dobudowaniu do niej dachu, żeby zabezpieczyć nasze dzieci przed promieniami słonecznymi, żeby już nic nie przeszkadzało w zabawie.