Ponieważ kryzys gospodarczy w Polsce należy do przeszłości, a rynek rozwija się bardzo szybko, coraz lepiej powodzi się również pracodawcom. Z tego powodu nie myślą oni tylko o zapłacie wynagrodzenia pracownikom, ale również o tym, by odpowiednio ich szkolić.

 

Dzięki szkoleniom pracownicy stają się coraz bardziej wykwalifikowani, co przekłada się na wydajność i jakość wykonywanej przez nich pracy. W jakich dziedzinach warto jest szkolić pracowników, by pracodawca odnosił z tego jak największe korzyści?
W wielu firmach organizowane są kursy językowe dla pracowników. Oczywiście obecnie język angielski to podstawa, ale niewielu pracowników zna „business English”. Kursy z języka angielskiego na poziomie zaawansowanym pozwolą na porozumiewanie się w języku angielskim nie tylko na płaszczyźnie komunikatywności, ale także w języku urzędowym czy związanym z konkretną branżą. Z uwagi na coraz łatwiejszą współpracę z firmami na całym świecie, coraz bardziej popularna jest nauka „egzotycznych” języków, takich jak chiński, japoński, fiński czy szwedzki. Dobrze wykształcony pracownik staje się wizytówką całej firmy oraz jej właściciela.
Inne popularne szkolenia to kursy z zakresu oprogramowania, bezpieczeństwa i higieny pracy czy obsługi nowoczesnych programów magazynowych.