Choć koszule kojarzą się raczej z mężczyznami, to jednak weszły one już na stałe do damskiej garderoby i stanowią must-have, element, bez którego nie może się obyć żadna kobieca szafa. Nawet ta, która uzupełniana jest według najnowszych trendów, tzw. szafy kapsułowej, jak i u pań ze skłonnością do minimalizmu.

Do strojów na co dzień i casual business

Najbardziej klasyczne i wskazywane jako obowiązkowe, są białe koszule damskie. Przydają się one w wielu sytuacjach. Choć kojarzą się przede wszystkim z biurem, pracą, spotkaniami biznesowymi i oficjalnymi okazjami, to jednak wiele kobiet zaadoptowało je do noszenia na co dzień. Biała koszula, z podwiniętymi rękawami, będzie doskonale pasować do jeansów lub chinosów i stanowić element stylu casual business. Białe koszule damskie idealnie wpasowują się też w tzw. styl smart casual, wszystko zależy od tego, z czym je zestawimy. Jednak koszula może być bazą, dzięki której dobrze wygląda się cały dzień. Rano – w pracy, po południu, z podwiniętymi rękawami i bez marynarki np. na zakupach czy na spacerze.

Długie, lniane, z dodatkami

Nie wszystko, co białe, musi być nudne, dlatego białe koszule damskie występują w naprawdę wielu wariantach, pozwalających dopasować coś dla siebie nawet osobom, które nie przepadają za klasyką. Pojawiają się między innymi długie koszule, czy raczej koszulo-tuniki, najczęściej sięgające do połowy ud lub za kolano. Pasują one do wąskich spodni, a niższe kobiety mogą nosić je nawet jako szmizjerki.

Na lato idealne są białe koszule z lnu, które są bardzo komfortowe w noszeniu, przepuszczają powietrze i są miękkie, delikatne dla skóry. Inną ciekawą propozycją są białe koszule urozmaicone o dodatki w postaci np. ćwieków na ramionach, czy metalowych okuć na kołnierzykach, czasami też ozdobione łańcuszkami – to modele dla dziewczyn, którym w duszy gra rock. Takich modowych ciekawostek i urozmaiceń związanych z białymi koszulami jest znacznie więcej, dlatego warto rozglądać się po sklepowych półkach – nigdy nie wiadomo, kiedy napotka się coś wyjątkowego.