Jest wiele stanowisk pracy, do rekrutacji na które, Wymagane są odpowiednie dokumenty przedstawiające naszą osobę. Jeden z takich dokumentów zazwyczaj jest list motywacyjny. Aby odpowiednio zareklamować swoją osobę chcąc aplikować na stanowisko księgowej, należy napisać list motywacyjny w odpowiedni sposób tak, aby także pokazywało nasze umiejętności pod względem pisania oraz edytowania tekstu.

List motywacyjny księgowa wzór

tak samo jak w każdym innym liście motywacyjnym na początku tego listu należy napisać miejscowość oraz datę. Po lewej stronie piszemy swoje dane osobowe zaś po prawej dane osobowe osoby do której wracamy się z naszym listem motywacyjnym.

Następnie piszemy motywacyjny na ogólnie przyjętych zasadach. Oto krótki przykład:

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone na stronie internetowej… dnia… przesyłam swoją kandydaturę na stanowisko księgowej.

Po zaznajomieniu się z ofertą państwa firmy, jednoznacznie stwierdził, i starszy mój rozwój zawodowy w państwa organizacji byłby wspaniałą kontynuację i moich dotychczasowych sukcesów. Spełniam wszystkie stawiane przez państwa wymagania, dzięki czemu mogę stwierdzić, iż nadaje się do dłuższej i owocnej współpracy w państwa firmie.

Posiadam wyższe wykształcenie na kierunku finanse i rachunkowość, Ukończyłam także studia podyplomowe z rachunkowości i podatków. W swojej karierze przeszłam również przez różne kursy między innymi z obszaru kadry i płace. Pracuję już od ponad 7 lat w obszarze księgowości w dużych firmach. Do moich obowiązków do tej pory należało między innymi przygotowywanie deklaracji podatkowych VAT i PIT, a także deklaracji dla NBP.

Moja praca charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością oraz terminowością. Potrafię pracować zespołowo, dlatego nie jest dla mnie problemem współpracowanie wraz z osobami z różnych innych działów.