Książka “Bogata Kobieta” jest idealnym poradnikiem motywacyjno-inwestycyjnym dla każdej kobiety, zarówno tej młodszej i starszej. Autorka Kim Kiyosaki próbuje zwrócić uwagę na problem który występuje na całym świecie, a mianowicie na finanse kobiet. Większość żon i matek zależna jest od swojego męża lub partnera.

 

Zazwyczaj to ta “brzydsza połowa” zajmuje się w domu finansami, kobiety nie wtrącają się i to jest duży błąd. Jak sama autorka wspomina, w realnym świecie 50% małżeństw kończy się rozwodem a status materialny kobiet pogarsza się średnio o 73%. Dlatego od samego początku powinnyśmy stać się niezależne, aby w przyszłości nie zostać “z ręką w nocniku”.

 

Kim Kiyosaki podpowiada w co mogą inwestować kobiety, jak mogą znaleźć zyskowną nieruchomość na wynajem. W książce opisane są również perypetie z finansami jej przyjaciółek. Każda znalazła się w innej sytuacji życiowej. Za to miały jeden cel – być bardziej zaradne finansowo. Oczywiście udało im się to, choć nie obyło się też i bez bolesnych upadków. Każda z nas powinna przeczytać tą książkę, aby znaleźć motywacje by stać się niezależną i bardziej zaradna finansowo.