Zdrowy styl życia człowieka zbudowany jest z kilku składowych komponentów. Według nowej piramidy żywienia podstawą jest ruch i odpowiednia dieta. Pod tym ostatnim kryje się dobrze zbilansowany jadłospis, zawierający produkty wysokiej jakości, najlepiej z ekologicznych upraw.

Dieta bogata w witaminy

Do swojej diety każdego dnia warto dołączyć warzywa i owoce. Według badań statystyczny Polak spożywa ich za mało. A to w nich kryją się bardzo duże pokłady witamin i składników mineralnych.

Oprócz tych najbardziej znanych witamin, warto zadbać też o te, mniej popularne, ale bardzo istotne dla zdrowia człowieka. Jedną z nich jest witamina b2, zwana również ryboflawiną. Polecana jest szczególnie osobom zestresowanym, bowiem wspiera działanie układu nerwowego. Wraz z witaminą A wpływa na regenerację skóry oraz odpowiada za wzorowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego.

Witamina b2 występowanie-gdzie się zatem znajduje? Które produkty najlepiej wybrać, by dostarczyć jej jak najwięcej?

Pokłady ryboflawiny ukryte w produktach spożywczych

Najwięcej ryboflawiny zawiera mięso oraz produkty pochodzenia zwierzęcego. Najwięcej znajduje się w wątróbce wołowej, a także w mięsie wieprzowym. Jaja, mleko, sery zwłaszcza żółty oraz twarogowe. Spore pokłady ryboflawiny są w produktach pełnoziarnistych i rybach, na przykład: w pstrągu i łososiu. Witamina b2 występowanie, czyli w czym jeszcze? Tradycyjnie w warzywach! Szpinak, zielony groszek, brokuły, nasiona słonecznika, migdały, natka pietruszki, orzechy.